11 Mayıs 2012 Cuma

Yabancı

  Bu kitap hakkında ne diyebilirim ki.. HARİKA,
 7 kitaptan oluşan bir historical romance serisi, jamie ve claire'in yüzyıllara yayılan aşkı beni benden aldı resmen.Kitap 1945 yılında başlayıp 1743 yılına geri dönüyor ama ne dönüş.. Claire eski bir savaş hemşiresi ve bitkilerlede yakından alakalı hangi çiçeğin yada otun neye iyi geldiğini hangi hastalıkları iyilştirdiğini biliyor, savaş bitipde eşiyle yeniden bir araya geldiklerinde ikinci bir balayı için eşinin atalarının topraklarına iskoçyaya giderler, eşide tarihe fazlasıyla meraklı bir adam bir gün eski bir taş çemberi ziyaretleri sırasında claire kendini 1743 yılında jamie fraserin eşi olarak bulur ve olaylar başlar inanılmaz bir aşk tarih tutku var bu seride. Şimdiye dek epsilon yayın evi 5 kitabını çevirdi, umarım yarıda kalmazda son iki kitabınıda çevirir  mutlaka okunması gereken bir seri .

Arka kapak..

Eşsiz bir hikâye anlatımı… Unutulmaz karakterler…
Zengin tarihi detaylar…
İşte bunlar Diana Gabaldon’ın romanlarına damgasını vuran en büyük özellikler.
Yayınlanır yayınlanmaz New York Times gazetesinin en çok satan kitaplar listesine hızlı bir giriş yapan Yabancı serisi, eleştirmenlerin büyük övgüsünü kazandı ve milyonlarca okuyucuyu etkisi altına aldı. Serinin başlangıç kitabı olan ve heyecanlı bir macera ile bir aşk hikâyesini başarıyla harmanlayan bu büyüleyici ve tutku dolu romanda olağanüstü iki karakterle tanışıyoruz;
Claire Randall ve Jamie Fraser.
 
Sene 1945. Eski bir savaş hemşiresi olan Claire Randall, savaştan dönmüştür ve tekrar bir araya geldiği eşiyle ikinci bir balayına çıkar ve Salisbury Düzlüğü’nde bulunan tarihi taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire birden kendini, savaş yüzünden yıkılmış ve gruplaşmış sınır baskınlarına maruz kalan İskoçya’da bir – yabancı – olarak bulur. Sene 1743’tür.
Anlayamadığı güçler tarafından zaman içinde geçmişe savrulan Claire, hayatı için tehdit oluşturabilecek mülk sahipleri ve casusların arasına düşmüştür. Cesur bir İskoç savaşçısı olan James Fraser, Claire’e öyle sınırsız bir aşk sunar ki, genç kadın sadakat ve tutku gibi iki duygunun arasında sıkışıp kalır. Farklı zamanlarda yaşayan ve hiç ortak özellikleri olmayan bu iki adam arasında bir seçim yapması gerekmektedir.

4 yorum: