5 Mart 2012 PazartesiYeni bir hafta yeni bir kitap,hakkındaki yorumlar çok iyi ve ben daha fazla bekletmeden kitabın romantik kahramanlarıyla tanışmak istiyorum..  siz konusunu okuyun ben kendisini :)
MİLYONLARI BÜYÜLEYEN BİR EFSANE...

Eşsiz bir hikâye anlatımı… Unutulmaz karakterler… Zengin tarihi detaylar… İşte bunlar Diana Gabaldon’ın romanlarına damgasını vuran en büyük özellikler. Yayınlanır yayınlanmaz New York Times gazetesinin en çok satan kitaplar listesine hızlı bir giriş yapan Yabancı serisi, eleştirmenlerin büyük övgüsünü kazandı ve milyonlarca okuyucuyu etkisi altına aldı. Serinin başlangıç kitabı olan ve heyecanlı bir macera ile bir aşk hikâyesini başarıyla harmanlayan bu büyüleyici ve tutku dolu romanda iki olağanüstü karakterle tanışıyoruz; Claire Randall ve Jamie Fraser.

Sene 1945. Eski bir savaş hemşiresi olan Claire Randall, savaştan dönmüştür ve tekrar bir araya geldiği eşiyle ikinci bir balayına çıkar ve Salisbury Düzlüğü’nde bulunan tarihi taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire birden kendini, savaş yüzünden yıkılmış ve gruplaşmış sınır baskınlarına maruz kalan İskoçya’da bir – yabancı – olarak bulur. Sene 1743’tür.

Anlayamadığı güçler tarafından zaman içinde geçmişe savrulan Claire, hayatı için tehdit oluşturabilecek mülk sahipleri ve casusların arasına düşmüştür. Cesur bir İskoç savaşçısı olan James Fraser, Claire’e öyle sınırsız bir aşk sunar ki, genç kadın sadakat ve tutku gibi iki duygunun arasında sıkışıp kalır. Farklı zamanlarda yaşayan ve hiç ortak özellikleri olmayan bu iki adam arasında bir seçim yapması gerekmektedir.

2 yorum:

  1. tarihsel aşk romanlarına bayılıyorum hele ki yazarı Julia Quinn ise ve seri şeklindeyse ama doğrusu bu yazarı ve kitaplarını da merak ettim...

    YanıtlaSil
  2. bence bu yazarıda okumalısın müthişmiş ben yoğunluktan pek elime alamasamda şu sıralar iki arada bir derede elime aldığımda sayfayı çevirmek için sabırsızlanıyorum resmen çok beğendim şiddetle tavsiye, Julia quinn okunmayı bekleyen kitabı var ama sıra gelmedi henüz :))

    YanıtlaSil