19 Mart 2012 Pazartesi

pazartesi sendromuyla nasıl başedilir

Çalışanlar pazartesi günleri büyük bir sendrom yaşıyor. Yapılan araştırmalara göre senelerdir iş hayatında başarılı olan kişilerde bile bu sendrom görülüyor. Herkesin kabusu haline gelen ‘Pazartesi Sendromu’ olarak tarif edilen iş günü stresini atmak artık çok kolay.
İçinizdeki negatif enerjiyi atıp vücudunuzda yeniden neşe kaynağı oluşturmanız için işte uzmanlardan 5 öneri!
1. Neşe kaynağı-Beslenme: Bol fındık, yulaf, doymamış yağlı ve asitli yiyecekler, neşe kaynağıdır. Örneğin; yağda sardalya ve yanında salata, susam yağına yatırılmış avokado, kendinizi iyi hissettirecektir.
2. Neşe kaynağı-Spor: Yarım saat boyunca yürümek depresyona karşı alınacak en iyi ilaçlardan biridir. Özellikle güneş ışınları vücutta beyne giden serotonin hormonlarının oluşmasını sağlar.
3. Neşe kaynağı-Davranış: Sizleri güldürecek bir şeyler okuyun veya seyredin. Sarı bir şey giyin veya büronuzdaki vazonuzun içine sarı çiçekler koyun.
4. Neşe kaynağı-İlaç: B vitaminleri alın. Bunlar sinirlerinizi yatıştırır ve depresyonu uzaklaştırır.
5. Neşe kaynağı-Düşünün: Bir kağıt alıp yaşama neden bağlı olduğunuzu ve neden yaşamak istediğinizi yazın. Bunu yaparken pozitif düşünmeyi ihmal etmeyin.

Evet arkadaşlar uzmanlar böyle demiş ama ben ne yaparsam yapayım asla bu sendromu aşamıyorum yapabilen varsa bana da yol göstersin please :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder